ProgeCAD Professional je špičkový 2D/3D CAD software, který je určen především pro 2D kreslení. progeCAD stejně jako všeobecně známý AutoCAD® ukládá a otevírá výkresy ve formátu *.dwg/*.dxf, umí také přímo otevřít *.dwg/*.dxf soubory vytvořené v AutoCAD® 2012 a jeho nižších verzích, umožňuje uložení výkresů i ve fomátu starších verzích AutoCAD®, čímž je zajištěna dokonalá kompatabilita mezi programy progeCAD a AutoCAD®.


http://www.solicad.com/progecad
T-Flex CAD – plně parametrický i plošný modelář postavený na ověřeném jádře Parasolid. S T-Flex CAD zvládnete efektivně převést vaše ideje až do stádia výrobní dokumentace. T-Flex CAD obsahuje širokou škálu vysoce inovativních parametrických modelovacích nástrojů, jež dovolují konstruktérům rychle vytvářet základní prvky jednoduchým přidáváním běžných tvarů.


http://www.solicad.com/CZ/CAD-Software/T-Flex
VariCAD 2012 obsahuje významná zlepšení v grafickém rozhraní (volitelné použití větších ikon a nastavení velikosti fontu pro monitory s větším rozlišením), zcela nový 2D tisk, nové 2D kótování a editace kót, další zlepšení ve formátu DWG/DXF, nastavení načítání STEP souborů a další vylepšení rozhraní (především více možností v pop-up menu - pravé tlačítko myši).


http://www.varicad.cz/cz/home/produkty/prezentace/
Právě vychází nová verze populárního CAM softwaru FeatureCAM pro cnc programování frézek, soustruhů a drátových řezaček! S novou verzí FeatureCAMu 2012 se programování stává ještě jednodušším a automatizovanějsím! FeatureCAM 2012 nese označení 18.0.1.84 a na pár následujících řádcích si můžete přečíst o nejdůležitějších modifikacích, které se v tomto softwaru odehrály.


http://www.delcam.cz/aktuality/novy-featurecam-2012.html
Každé průmyslové odvětví má své specifické nároky na výrobky vysoké kvality. Zkušenosti uživatelů z mnoha oborů jsou neustále přenášeny do vývoje. Edgecam je kompletní softwarové CAM řešení jak pro produkční obrábění, tak i pro výrobu tvarových forem a zápustek.


http://www.edgecamcz.cz/ke-stazeni/edgecam/
SolidWorks nabízí 3D konstrukční software, software pro ověření návrhu, software pro správu dat výrobku a navíc software pro tvorbu produktové dokumentace. Bez ohledu na velikost vašeho podniku můžete mít přesně ty nástroje, které potřebujete k návrhu lepších výrobků.


http://www.solidworks.cz/produkty/
http://eshop.solidvision.cz/demo-solidworks-solidcam/
Rychlý vývoj technologií vede k větší složitosti nástrojů a procesů používaných ve výrobě a nové metody boří hranice mezi konstrukcí a výrobou. Pokročilé technologie použité v sadě nástrojů řešení NX automatizují a urychlují vývoj komponent, sestav, nebo funkčních celků, zvyšují kvalitu a snižují náklady.


http://www.plm.automation.siemens.com/cz_cz/products/nx/machining/
S novým rokem přicházejí i nové informace z trhu CAM systémů v České republice. Systém Mastercam získal na svou stranu jednu ze silných firem, která úspěšně zavedla na český trh systém Edgecam. Podpora, kterou tak světová jednička v oblasti CAM systémů konečně dostane, bude na úrovni, kterou si tento systém zaslouží.


http://www.mmspektrum.com/clanek/mastercam-nove-na-ceskem-trhu.html
S více než 30 000 instalacemi a 22 lety přítomnosti na celosvětovém trhu je PEPS jedním z předních CAD/CAM systémů.Systém je nepřetržitě vyvíjen ve spolupráci s vedoucími výrobci NC strojů a řídících systémů a tato skutečnost dává jistotu a bezpečný základ pro vaší investici.


http://www.peps.cz/
Inventor vám umožní jít ve 3D navrhování ještě dál, k tvorbě digitálních prototypů. Umožňuje navrhovat, vizualizovat a simulovat výrobky na přesném 3D modelu ještě předtím, než dojde na jejich výrobu. Vytváření digitálních prototypů v aplikaci Autodesk Inventor pomáhá firmám navrhovat dokonalejší výrobky, snižovat náklady na vývoj a rychleji uvádět výrobky na trh.


http://www.autodesk.cz/adsk/servlet/download/item?siteID=551663&id=16712091
V systému Pro/ENGINEER mají vysoce kvalitní modely plnou asociativitu, takže změny provedené v kterékoliv fázi vývoje se automaticky promítají do všech výskytů výrobku. To vše je třeba k dosažení přesného digitálního výrobku, který potřebujete před provedením značné investice do získání zdrojů, výrobních kapacit a zahájení výroby.


http://www.aveng.cz/technologie/proengineer.aspx
Stáhněte si zkušební verzi. Aplikace AutoCAD LT® pro přesné kreslení ve 2D je profesionální volbou, protože umožňuje zvyšovat vaši produktivitu. Komplexní sada nástrojů vám umožní přesně a efektivně tvořit, dokumentovat a sdílet vaše výkresy. Práce v originálním formátu DWG™ zaručuje stabilitu a kompatibilitu při komunikaci s klienty a kolegy. A díky možnosti upravit si nabídky a uživatelské rozhraní můžete software přizpůsobit na míru svým potřebám. Díky výkonným vlastnostem je AutoCAD LT ideální aplikací pro přesné rýsování.


http://www.autocadlt.cz/autocad-lt?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=CZ-PTD-S
CATIA V5 plně pokrývá celý proces od návrhu a upřesňování výrobku, přes integrovanou analýzu až po přípravu výroby. Do systému byly začleněny četné požadavky zákazníků včetně katalogů standardních součástí, kompletní integrace návrhu plechových součástí, strukturálního navrhování, velkých sestav a správy kusovníku.


CATIA V5
Při tepelném upínání nástrojů v chropyňských strojírnách používáme přístroj značky HAIMER: Power Clamp Economic Plus. V krátké videoukázce uvidíte upínání a odepínání stopkových fréz.


Vlastní, strojní park - Chropyňské strojírny
V této videoukázce uvidíte obrábění Al na stroji Trimill VF 4525. Tato slitina je nejvhodnější alternativou pro svařování, je extrémně odolná proti korozi. Využívá se hlavně při stavbě lodí, výrobě cisteren, forem pro zpracování plastů a nábytkářském průmyslu. Obrábíme frézou s Vbd.


Vlastní, strojní park - Chropyňské strojírny
Videoukázka poukazuje na výhody programování s využitím automatizace.


Vlastní
Software Edgecam
Existují různé způsoby přípravy NC kódu - příprava programu na stroji, příprava pomocí textových editorů mimo stroj, využití CAM systémů a postprocesorů
Podklady pro přípravu výroby nejsou vždy stejné - papírové výkresy, výkresy v elektronické podobě, CAD modely (vlastní nebo převzaté)


Vlastní
Software Edgecam
V tomto příspěvku je představena praktická ukázka použití CAM software Edgecam.  Naleznete zde několik souborů a podrobný postup, pomocí kterého si sami můžete vyzkoušet práci technologa-programátora při přípravě CAM programu pro frézování strojní součásti. Po absolvování tohoto kurzu získáte základní znalosti pro použití Edgecam v praxi a budete mít představu o práci programátorů CNC obráběcích strojů, které jsou dnes již nedílnou součástí moderního strojírenství.


CAD/CAM systém Edgecam