Tato prezentace Vás ve stručnosti provede tématikou číselné osy a zápisu různých druhů intervalů.


V této galerii najdete v jednotlivých příspěvcích sbírku opakovacích příkladů k maturitní zkoušce podle jednotlivých okruhů z učiva 1. - 4.ročníku.


Možnosti systému WoframAlpha jsou poměrně bohaté. Celkově se ale aplikace velice rychle zlepšuje a jistě stojí přinejmenším za vyzkoušení.


http://www.wolframalpha.com/
http://www.root.cz/clanky/wolfram-alpha-vyhledavani-a-pocitani-online/
Při tvorbě dokumentu, např. taháku do školy, může nastat situace, kdy do dokumentu potřebujete vložit matematický výraz. Pomocí standardních nástrojů ve Wordu to nejde snadno, naštěstí je zde přídavný modul – Editor rovnic (tzv. Microsoft Equation ).


http://jnp.zive.cz/jak-pouzivat-editor-rovnic
Kvadratická rovnice je jedno z nejdůležitějších témat středoškolské matematiky, protože tato rovnice je často potřebná při řešeních příkladů z jiných oblastí matematiky, odborných předmětů a praxe. Podrobně a více se o ni zmiňuji ve výukových materiálech - příspěvek "Kvadratické rovnice". Zde v návodech najdete  pouze ilustrační video, které Vám ukazuje jedno z netypických řešení rovnice. Více podobných videí je možno najít na internetu, např. youtube.com apod.V tomto videu uvidíte, že ne všechny kořeny kvadratické rovnice musí být racionální čísla a také že ne všechny kvadratické rovnice musí mít řešení.


http://www.youtube.com/watch?v=AvSRZT2zG1Q
Program Funkce slouží pro vykreslení průběhu všech matematických funkcí. Mezi jeho největší přednosti patří komplexní a zároveň jednoduché rozhraní, které musí vyhovovat všem uživatelům. Je volně stažitelný na stránkách http://www.etabulky.cz/?page=prog. V této galerii najdete video tutoriál, který Vám předvede jednoduché ovládání tohoto softwaru.


http://www.etabulky.cz/?page=prog