Aktuality a zajímavosti pro jednotlivé tématické celky předmětu.
Aplikace výpočetní techniky je v oblasti konstrukce samozřejmostí a běžné je i používání CAD systémů, i když zde existuje rozdíl v jejich aplikaci ve srovnání např. s navrhováním výrobků. Zatímco při návrhu výrobků je 3D modelování již naprostou samozřejmostí, při projektování výrob tomu tak není


Internetové stránky - http://www.cad.cz
SURFCAM nabízí o něco více, než pouze technologickou (CAM) část. V tomto systému je samozřejmostí skutečné modelování a následné úpravy modelů a to jak modelů zde vytvořených, tak modelů převzatých z jiných systémů. Proto je tento produkt nabízen jako CAD/CAM systém. Tato skutečnost nabízí nesporné výhody oproti CAM systémům, které již nelze dále editovat nebo domodelovávat další potřebné části na modelu, formě, zápustce apod.


Internetové stránky
Je navržen jako vysoce Je navržen jako vysoce interaktivní a snadno ovladatelný software, který svými funkcemi pokrývá požadavky konstruktérů. VariCAD je oblíben pro svou rychlost, kompaktnost, snadné ovládání a nízké nároky.
Systém je dodáván jako jeden balík, kompletně se všemi moduly v jedné ceně, která představuje pro konstruktéra vysoce výhodnou investici se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem.


Internetové stránky
Turbocad umožňuje prostorové modelování, pokročilejší přechody - zkosení a zaoblení hran u 3D těles, rychlé skrývání hran včetně hran průniku dvou těles, práce se světelnými zdroji, generování stínů, práce s texturami, odlesky, zrcadlení. Symboly se do výkresu přenesou kliknutím a přetažením. Import/export: DXF, DWG (AutoCAD), DGN, 3DS, STL, IGS, MTX, PLT, EPS, FCD, GEO, MTX, SAT, DDC


Internetové stránky:
http://www.spinar.cz/
Výkonné programovací nástroje a tisíce dostupných doplňků poskytují maximální flexibilitu, takže si můžete AutoCAD přizpůsobit vašim konkrétním potřebám. S těmito a mnoha dalšími funkcemi nabízí AutoCAD potřebný výkon a flexibilitu, abyste mohli posunout navrhování a tvorbu dokumentace vpřed.


Internetové stránky:
http://www.autocadlt.cz/autocad?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=CZ-Obecna
SolidWorks  je programové vybavení pro automatizaci strojírenského designu. Jeho předností je rychlé skicování a parametrické modelování součástí a sestav ve 3D. Další výhodou je zajištěná návaznost na CAM technologie.


Manuál programu Solidworks
http://pcwin.com
Částečná ukázka vypracování technické dokumentace s použitím programu pro technické kreslení.


žáci 4. ročníku obor strojírenství