Přehled odborných akcí se zaměřením na daný předmět včetně hodnocení a osobních zkušeností
2. ročník Open Source Conference je platformou pro diskusi o výhodách, možnostech, vývoji či nasazení OSS, stejně jako o obchodních modelech nebo novinkách v Open Source světě. Prostor k prezentaci dostanou samozřejmě také Open Source projekty - velké i malé.


http://www.oscon.cz/
Odborná konference a doprovodná výstava o teleinformatice s tradičním zaměřením na: elektronické komunikace, mobilní a pevné sítě, korporátní informatiku a komunikace, obsah, internet, média a digitalizaci, bezpečnost, public sektor, e-Government a e-Health, aplikace ICT pro konkurenceschopnost, inovace a hightech, právo a regulaci v ICT.


http://eventworld.cz/akce/tinf-2010-33/profil-tinf2010
IV. ročník soutěže České hlavičky startuje! Je určena studentům středních a základních škol z České republiky. Vítězové obdrží zajímavou finanční odměnu a mohou se těšit nejen na slavnostní předání za přítomnosti televizních kamer, ale i na vlastní televizní medailonek!


http://www.ceskahlava.cz
BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, registrovaná Ministerstvem školství.

Soutěž má za sebou dva ročníky. V roce 2008 se národního kola zúčastnilo 4069, v roce 2009 pak 10351 soutěžících.

Soutěž organizuje katedra informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pod patronací Jednoty školských informatiků.


http://home.pf.jcu.cz/~ibobr/