zkušenosti z práce s didaktickou technikou
Foxit Reader je spolehlivý prohlížeč PDF dokumentů, nahrazující Adobe Reader. Mezi jeho hlavní přednosti patří spolehlivý tisk se správným zobrazením češtiny a malými nároky na místo na disku. K dispozici je i verze portable, bez nutnosti instalace. Poskytuje funkce pro práci s textem, vyhledávání, označení, kopírování atd. V tomto videotutoriálu si prohlédneme některé z jeho pokročilejších funkcí.


Videotutoriál slouží k seznámení s prostředím Delphi.


Doležal
Každý, kdo někdy vypracovával nějakou technickou dokumentaci, se určitě setkal s problémem prezentace výsledků. Není vždy jednoduché navrhnout, vykreslit a poté uložit výsledný graf tak, aby byl jednoduše začlenitelný do dokumentace. A právě pro tyto účely se výborně hodí gnuplot - "jednoduchý" program pro tvorbu grafů. Jednoduchý tutoriál pro práci s tímto programem si můžete právě zde prohlédnout.


Tento příklad ukáže realizaci a praktickou ukázku příkladu, kdy potřebujeme zjistit, zda je zadaná hodnota kladná, nebo záporná.


Doležal
Tento videonávod je praktickou ukázkou tvorby jednoduché aplikace v prostředí Delphi.


Doležal
Na tomto videotutoriálu si ukážeme, jak lze jednoduchým způsobem vytvořit v programu Microsoft Excel 2007 graf.


Doležal
Na tomto videotutoriálu si ukážeme, jak lze jednoduchým způsobem vytvořit v programu Microsoft Excel simulace hrací kostky.


Doležal
Pokud potřebujte vystavit prezentaci online, můžete se nechat inspirovat tímto jednoduchým návodem, který popisuje způsob vložení online prezentace do zdrojového kódu internetových stránek pomocí nástroje AuthorStream.


Doležal
v tomto projektu je popsán jednoduchý postup, který je základem všech jednodušších programů, které vyžadující logické postupy. Na názorném příkladu je tak demonstrováno, jak lze pomocí vylučovací metody dosáhnout cíleného výsledku.


Doležal
Tato galerie obsahuje články s návody na praktické procvičení základních algoritmických struktur jazyka Object Pascal a programovacího prostředí Borland Delphi.


SUSE Studio je webový systém, ve kterém lze poskládat vlastní SUSE Linux, otestovat jej ve flashovém demu a nakonec si vytvořit ISO obraz pro DVD nebo virtualizaci. V tomto jednoduchém návodu si probereme jeho možnosti a nastavení krok za krokem.


http://www.linuxexpres.cz/
Dokumenty Google jsou všestrannou aplikací pro zpracování textu, tabulek a prezentací online, která zefektivňuje spolupráci více uživatelů i v reálném čase. K využívání programu Dokumenty potřebujete pouze počítač připojený k internetu se standardním prohlížečem.


http://www.zive.cz
Popis nastavení BIOSu pro zajištění základní funkční konfigurace počítače.


http://cdrhard.cz/
http://vseohw.net
http://www.svethardware.cz
Instalace napájecího zdroje do PC skříně a zapojení komponent.


http://cdrhard.cz/
http://vseohw.net
http://www.svethardware.cz
Popis zapojení paměťových modulů, osazení základní desky a připojení částí předního panelu počítačové skříně.


http://cdrhard.cz/
http://vseohw.net
http://www.svethardware.cz
Popis osazení CPU a chladiče CPU na základní desku počítače.


http://cdrhard.cz/
http://vseohw.net
http://www.svethardware.cz
Článek popisuje přípravu PC skříně pro vestavbu PC komponent.


http://cdrhard.cz/
http://vseohw.net
http://www.svethardware.cz
Úvodní část má za úkol seznámit s prostředím programu a základními způsoby jeho ovládání. Součastně popisuje některé vlastnosti a události, využívané při tvorbě programů.


Učíme se programovat v DELPHI a jazyce OBJECT PASCAL – Václav Kadlec, Computer Press, 2001
Vytvoření veřejného a privátního klíče, základní postupy při šifrování a dešifrování dat.


www.gnupg.org
www.jumaros.de