Aktuality a zajímavosti pro jednotlivé tématické celky předmětu.
Název je komplikovaný, ale přesný. Jedná se o výrobky spotřební elektroniky, přístroje určené do bytů, ne na náměstí. Obraz je tvořen pomocí kapalných krystalů LCD. Ty jsou ale podsvícené svítivými diodami. Na trhu jsou označovány zkráceně jako televizory LED.


http://technik.ihned.cz/c4-10024800-21102800-800000_d-ploche-obrazovky-plazma-lcd-oled-nebo-laser                                                                                                          Informační materiál firmy GoGEN2011


Cílem toho článku je vést čtenáře ke správnému používání jednotek. Na, snad zajímavém, srovnání můžeme vidět, jak se změnila kapacita přenosných pamětí. Za pouhých 12 let se tento parametr zvýšil více než tisíckrát. Proto se také změnila předpona jednotky!


Product Overview Flash Memory, Fujitsu – katalog pro Evropu z roku 1998
http://www.techpowerup.com/131209/PhotoFast-Announces-GMonster-3X-V1-SATA-6-Gb-s-SSDs.html
http://www.tcmagazine.com/tcm/news/hardware/30462/photofast-release-430-mbs-sata-60-gbps-ssd-next-month
http://www.techpowerup.com/79564/Researchers_at_the_Rice_University_Create_New_Memory_from_Graphene.html
http://extrahardware.cnews.cz/nahrada-za-flash-grafen
http://www.nanoturkiye.net/wp-content/uploads/2009/02/grafen.jpg
Nevýhodou fotovoltaických solárních článků  pro výrobu elektrické energie je potřeba poměrně velké plochy článků (modulů). Není proto divu, že se neustále pracuje na zvýšení energetického zisku solárních článků.


http://www.solar-trackers.com
http://www.solyndra.com/
http://www.prismsolar.com/
http://www.wikipedia.org
http://www.degerenergie.de/
Náhrada za křemíkové tranzistory? Odborníci na celém světě hledají nové materiály a nové struktury tranzistorů jako náhradu křemíkových tranzistorů v budoucích výkonových měničích. Pozoruhodné materiálové vlastnosti nabízí nitrid gallia (nitrid gallitý) GaN, který se podle odborníků může v této oblasti brzy stát nástupcem křemíku.


www.odbornecasopisy.cz
Časopis Elektro 3/2010

wikpedia + internet